Haberler

2023-2024 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINI BİTİRDİK.

Bir eğitim-öğretim yılının daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bu süreçte emeği geçen bütün ilgililere teşekkür eder; öğretmen, veli ve öğrencilerimize iyi tatiller dileriz.

Devamı

4. SINIFLARIMIZIN MEZUNİYET ETKİNLİKLERİNİ BUGÜN YAPTIK!

4. sınıflarımızın mezuniyet etkinliklerini bugün yaptık. Kendilerine bundan sonraki eğitim-öğretim hayatlarında başarılar diliyoruz. Emeği geçen bütün öğretmenlerimize ve katılımlarından ötürü velilerimize teşekkür ederiz.

Devamı

İsmâil bin er-Rezzâz el-Cezerî Panomuz

Sibernetiğin kurucusu ve döneminin en önemli bilim insanlarından birisi olan, kendisinden sonraki çalışmalara ilham kaynağı olup kaynaklık eden ve İslam'ın Altın Çağı döneminde çalışmalar yapan Cizreli Müslüman bilim insanı,mucit ve mühendis İsmail Bin Er-Rezzaz El-Cezeri'nin hayatını ve yaşamı boyunca yaptığı çalışmaları konu edinen panomuzu yaptık.

Devamı

Derslerinde göstermiş oldukları başarılarından ötürü öğrencilerimizin ödüllerini dağıttık.

Okuma, Çarpım tablosu ve Örnek Öğrenci olmak konularında başarı gösteren öğrencilerimize hediyelerini teslim ettik. Emeği geçen bütün öğretmenlerimize teşekkür, başarı gösteren öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

Devamı

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN!

Öğretmen yoluna ışık tutandır.Öğretmen hayal kurmayı öğretendir.Öğretmen iz bırakandır.Öğretmen dünyayı değiştirendir.Öğretmen bir fikri büyütendir.Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun!

Devamı

"ZAMAN YÖNETİMİ KONULU PANOMUZ"

"Zaman Yönetimi" kavramının ne olduğunu, zamanımızı iyi bir şekilde değerlendirebilmezin mümkün olması için gerekli olan faktörler ve zamanı verimli kullanmanın önündeki engelleri öğrencilerimize göstermemize yarayan bilgi ve görsel ağırlıklı panomuzu yaptık.

Devamı

10 KASIM Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'Ü Anma Günü

Benim naçiz vücudum, elbet bir gün toprak olacaktır; ancak Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır. “Mustafa Kemal ATATÜRK”         Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 85. Yıl dönümünde bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.

Devamı

CUMHURİYETİMİZİN 100.YILI KUTLU OLSUN!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun!. Cumhuriyetimizin 100.yılı okulumuzda büyük biri coşkuyla kutlandı ve hem okul hem de sınıf bünyesinde cumhuriyetimizin 100.yılını kutlamak adına çeşitli etkinlikler yapıldı.

Devamı

CUMHURİYETİMİZİN 100.YILI KUTLU OLSUN!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun!. Cumhuriyetimizin 100.yılı okulumuzda büyük biri coşkuyla kutlandı ve hem okul hem de sınıf bünyesinde cumhuriyetimizin 100.yılını kutlamak adına çeşitli etkinlikler yapıldı.

Devamı

EKİM AYI DEĞERİMİZ: DOSTLUK!

Öğrencilerimizin dostluk bilincinin gelişmesi adına ekim ayı değerimiz olan Dostlukla ilgili panomuzu hazırladık.

Devamı

Okul Bahçemizi Temizledik!

Öğrencilerimizde "Çevre Temizliği" bilincinin oluşmasını sağlamak ve aynı zamanda haftaya temiz bir başlangıç yapmak adına okul bahçemizi temizledik.

Devamı

"Destek Eğitim Sınıfımız"

 Özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerimizin, sunulan eğitim hizmetlerinden en üst düzeyde yararlanmaları amacıyla özel araç-gereçler ile eğitim materyalleri sağlayarak Destek Eğitim Sınıfımızı yeniledik.

Devamı

"Psikolojik Sağlamlık Panomuz"

Psikolojik Sağlamlık, bizi üzen ya da hayatımızı olumsuz etkileyen durumlar karşısındaki psikolojik durumumuzu ve bunlarından üstesinden gelebilme kapasitemizi ifade eder. Bu yönüyle öğrecilerimizin dikkatini çekmek ve örtük öğrenmelerini destekleme amacı ile "Psikolojik Sağlamlık" konulu panomuzu hazırladık.

Devamı

Okulumuzda Çizgi Çalışmaları Yapıldı!

Öğrencilerimizin öğrenmelerini eğlenceli bir hale getirmek ve hem eğlenerek öğrenmelerini hem de sosyaleşme duygusunu yaşamalarını sağlayıp psikomotor becerilerini artırmak amacıyla okulumuzun bahçesinde çeşitli oyun alanları oluşturuldu. 

Devamı

"İş Sağlığı ve Güvenliği"

Herhangi bir işi icra etmeden önce dikkat edilmesi gereken temel husus iş güvenliğimiz ve sağlığımızdır. Bu doğrultuda öğrecilerimize yönelik olarak İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda kritik noktalara dikkat çekmek için pano çalışmamızı hazırladık.

Devamı